نحوه نصب IIS بر روی ویندوز سرور 2012 R2

ارسال شده توسط admin | در دسته بندی وبلاگ

نحوه نصب IIS بر روی ویندوز سرور 2012 R2

در این مقاله قصد داریم به مراحل نصب سرویس IIS در ویندوزسرور ۲۰۱۲ بپردازیم. سرویس IIS که مخفف Internet Information Services می باشد و معمولا با نام سرور اینترنت یا سرور وب شناخته می شود. سرویس IIS یکی از محبوبترین سرویس های مایکروسافت می باشد که برای ارائه سرویس هاستینگ و دیگر سرویسهای بر پایه اینترنت بکار می رود. وب سرور به درخواستهایی که از سمت کاربران ارسال می شود پاسخ می دهد. سرور IIS معمولا خود دارای انجمن مدیریت پردازش های ASP.NET می باشد تا بتواند درخواستها را کنترل نماید.
ما از طریق سرویس IIS می توانیم وبسایتهایhttp، https، و FTP را میزبانی کنیم. یک سایت، برایمثال Microsoft.com مجموعه‌ای از صفحات وب است. در بالا،ما می‌توانیم تعداد زیادی از صفحات وب را ببینیم که با یکدیگر مرتبطهستند. با استفاده از سرویس IIS می‌توانید از وب سایت خود میزبانی کنید.

قصد داریم بصورت گام‌به‌گام برای نصب سرویس IIS 8.5 بر روی ویندوزسرور ۲۰۱۲ اقدام کنیم.

1.  Server Manager را باز می کنیم.

Server Manager

2. در داشبرد مدیریتی Server Manager بر روی Add Roles and Features کلیک می کنیم.

۳. در پنجره Add Roles and Features Wizard تمام پیش‌نیازهای لازم از قبیل پسورد اکانت Administrator و آدرس IP استاتیک معتبر روی جعبه پیکربندی شده‌است و بررویNext کلیک می کنیم.

 

4. بر روی Role-based or feature-based installation کلیک کرده و بر روی دکمه Next کلیک می کنیم.

 

۵. در پنجره Select destination server بر روی سروری که قرار است سرویس IIS بر روی آن نصب کنیم کلیک کرده و گزینه Next را کلیک می کنیم.

 

6. بر روی Web Server IIS کلیک می کنیم.

 

7. سرویس IIS نیاز دارد تا بعضی feature ها را بر روی ویندوز سرور نصب نماید. مطابق شکل زیر بر روی Add Features کلیک می کنیم.

 

8. در پنجره Select features نیازی نیست ما تمامی Feature های اضافی را انتخاب نماییم. ما feature های مورد  نیاز خود را انتخاب کرده ایم.

 

9. در این پنجره ما می توانیم اطلاعات بیشتری در مورد سرویس IIS بدست بیاوریم. بر روی گزینه Next کلیک می کنیم.

 

10. در صفحه Select role services باید Basic Authentication و Digest Authentication و management tools را انتخاب کنیم.

 

11. برای نصب Feature بر روی دکمه  Add Features کلیک می کنیم.

 

12. خب ما کلیه role های مورد نیاز برای نصب IIS را در ویندوز سرور 2012 انتخاب کرده ایم. بر روی دکمه Next کلیک می کنیم.

 

13. در پنجره Confirm Installation selections  ما می‌توانیم همه نقش‌ها وویژگی‌هایی که انتخاب کرده‌ایم را ببینیم. گزینه Restart the destination computer automatically if required را انتخاب وبر روی دکمه نصب کلیک می کنیم.پس از تکمیل نصب ، صفحه نصب بسته خواهد شد.

 

14. برای بررسی اینکه آیا سرویس IIS در سرور شما نصب شده است می توانید از دکمه استارت سرویسهای IIS را مشاهده کنید.

سرویس IIS

15.همچنین می‌توانیم در سرویسهای سرور از وجود سرویس IIS اطمینان حاصل کنیم. بااستفاده از مرورگر وب باید سایت پیش‌فرض قابل مشاهده باشد. برای اینکار می توانید مرورگر وب را باز کرده و در آدرس بار آن واژه localhost را باز کنیم که در صورت باز شدن صفحه پیش فرض IIS می توانیم به وجود سرویس IIS پی ببریم.

خرید استوریج
خرید هارد اکسترنال

0 دیدگاه | مارس 17, 2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =