پروتکل FCoE و ویژگیهای آن

ارسال شده توسط admin | در دسته بندی وبلاگ

پروتکل FCoEو ویژگیهای آن:

در حالت عادی بر روی سرورها می‌توان دو نوع کارت برای ارتباط با زیر ساخت های مختلف قرار داد.
کارت‌های شبکه یا NIC برای اتصال به شبکه کابلی یا همان LAN جهت عبور ترافیک اترنت بر روی این بستر می‌باشد. استفاده از برنامه iSCSI Initiator سبب پشتیبانی از اتصال کارت‌های شبکه به ذخیره سازهای دارای پورت اترنت و سرویس دهنده iSCSI می‌گردد. گزینه دیگر استفاده از تکنولوژی فیبر نوری (Fiber Channel) توسط کارت‌های HBA جهت اتصال به SAN Switchها و یا به ذخیره سازهای مبتی بر FC می‌باشد.
از دیگر گزینه‌های غیر متعارف ، استفاده از کارت‌های CNA بر اساس پروتکل FCoE می‌باشد. پروتکل FCoE استفاده از بستر اترنت و پروتکل FC می‌باشد. استفاده از این پروتکل امکان بهره بری از سرعت 10G و یا بالاتر را به پروتکل FC در بستر اترنت را امکانپذیر می‌نماید. لازمه استفاده از پروتکل FCoE داشتن کارت‌هائی با قابلیت پشتیبانی از هر دو بستر می‌باشد که به کارتهای CNA(Converged Network Adaptor) شناخته می‌شوند. کارتهای CNA با استفاده از پروتکل FCoE از طریق کابل شبکه توانایی حمل بسته‌های FC بر روی این بستر را ارائه می‌دهند.
لازم به ذکر است در صورت استفاده از این نوع کارت جهت اتصال به ذخیره سازها و نیاز به SAN Switch جهت گسترش اتصالات و افزودن سرورهای بیشتر به شبکه SAN استفاده از SAN Switchهای با قابلیت FCoE الزامی می‌باشد.

خرید استوریج
خرید هارد اکسترنال

0 دیدگاه | آوریل 15, 2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نوزده =