تفاوت SFP و SFP+

ارسال شده توسط admin | در دسته بندی وبلاگ

تفاوت SFP و SFP+

تفاوت SFP و SFP+

تفاوت SFP و SFP+

همانطور که می‌دانید به نظر می‌آید ماژول SFP مانند ماژول SFP+ باشد. بیشتر سوئیچ ها می‌توانند هر دو ماژول SFP و SFP+ را پشتیبانی کنند. بنابراین آیا این دو ماژول واقعا شبیه هم هستند؟ در ادامه با تفاوت های بین SFP و SFP+ آشنا شوید:

تفاوت SFP و SFP+

تعریف SFP

SFP مخفف Small Form-factor Pluggable است. این یک ترانسیور hot-pluggable است که به پورت SFP سوئیچ یک شبکه متصل می‌شود و از SONET, Gigabit Ethernet, Fibre Channel و دیگر استانداردهای ارتباطات پشتیبانی می‌کند.

مشخصات SFP بر اساس IEEE802.3 و SFF-8472 است، که قادر به پشتیبانی از سرعت 4.25 Gbps است.

با توجه به اندازه کوچکتر آن، SFP جایگزین رابط گرافیکی (GBIC) می‌شود، بنابراین SFP ، Mini-GBIC نیز نامیده می‌شود. با انتخاب ماژول SFP، پورت الکتریکی هر سوئیچ می‌تواند به انواع مختلف فیبر (چند منظوره یا تک حالته) و طول موج‌های مختلف متصل شود.

تفاوت SFP و SFP+

تعریف +SFP:

از آنجایی که SFP تنها تا سرعت 4.25 Gbps را پشتیبانی می‌کند، SFP+ تا سرعت 16 Gbps پشتیبانی می‌کند. در حقیقت SFP+ که نسخه پیشرفته SFP است.

خصوصیات SFP+ بر اساس SFF-8431 است. در بیشتر برنامه‌ها، ماژول SFP+ از 8Gbit/s Fibre Channel, 10 Gigabit Ethernet and Optical Transport Network standard OTU2 پشتیبانی می‌کند. در مقایسه با ماژول‌های 10 Gigabit Ethernet XENPAK یا ماژول‌های XFP، ماژول SFP+ کوچکتر است و محبوب ترین ماژول 10 Gigabit Ethernet در بازار است.

تفاوت SFP و SFP+

 

 

 

خرید استوریج
خرید هارد اکسترنال

0 دیدگاه | آوریل 15, 2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =